Knihy

Jacqueline Wilsonová ~ Průšvihářky

30. března 2010 v 13:01 | EnTerKa*
kniha
Autor: Jacqueline Wilsonová
Název: Průšvihářky
Zdroj obrázku knihy: www

Mandy se ve své škole necítí nijak dobře. Protože nepatří mezi ty úplně nejvíc oblíbené, má dobré známky, hned jí parta její spolužačky Kim pomlouvá a posmívají se jí.
Mandy nechce vypadat pořád hloupě, snaží se to rodičům nějak říct, ale ty jí mají pořád vžitou jako malou hodnou holčičku.
Kimina parta se Mandy pořád směje. Ale jen do doby, co blonďatá dívka uvidí na zahradě protějšího domu novou slečnu - Lindu.
Linda je sice o něco starší než Mandy, přesto se z nich už od prvního dne stanou bezva kamarádky.
Mandy má konečně pocit, že to začíná být lepší.
Kimina parta si dává velký pozor, protože díky Lindě Mandy více věří ostatním.
Do děje se vtáhne ještě Artuš Král, jeden ze spolužáků Mandy. I přesto, že Mandy není nijak oblíbená, nosí brýle a považují ji za šprtku, Artuš jí věří a baví se spolu.
Potom však Linda udělá velký průšvih, a musí kvůli němu pryč - byla u sousedů jenom na zkoušku. Je totiž z dětského domova.
Mandy Linda moc chybí, ale nedá se nic dělat. Artuš nikdy nebude jako Linda, není přece dívka, ale stanou se z nich bezva kamarádi a Mandy stále doufá, že Lindu opět někdy uvidí.

Můj názor: Tuto knihu jsem také četla. Moc se mi líbil děj, byl takový holčičí, a hlavně o problému, který se může přihodit nám všem. Pokud se vám líbí dívčí romány od Jacqueline Wilsonové, tuto knihu by jste neměli vynechat. ;)

Hodnocení: (5/5)
- nic moc, - ušlo to, - dobré, - bezvadné, - super, skvělé!

Enid Blytonová ~ Správná pětka opět v akci

27. února 2010 v 13:56 | EnTerKa*
Autor: Enid Blytonová
Název: Správná pětka opět v akci

Správná pětka, která se skládá ze sourozenců Juliána, Dicka, Anny a jejich sestřenky Georginy se svým psem má na obzoru opět nové dobrodružství!
Začínají zimní prázdniny a pětka se je vydává strávit k Georginým rodičům. Protože Julián, Dick ani George nevynikají nijak skvělými školními výsledky, rozhodnou se jim rodiče objednat učitele. Pětka je otrávená - učení o prázdninách pro ně nepřináší žádnou zábavu.
Učitel dorazí do Kirrinu, a všem se nezdá moc sympatický. Časem si ho všichni oblíbí, až na Georginu, které je jasné, že s učitelem Rolandem není něco v pořádku. Nikdo jí ovšem nevěří.
Díky Georginým průšvihům je její pes Timothy vyhnán na mráz a George se moc trápí. Jednu noc se ztratí z knihy, kterou sepisuje Georgiin otec a je moc důležitá, tři strany. George si je jistá, kdo za tím vším stojí, a tak pátrá na vlastní kost.

Můj názor: Tuto knihu jsem četla v novější i starší podobě. Správná pětka celkově mě moc baví a kdo má rád detektivní příběhy s dětmi a zvířaty, co mají reálný průběh, ať si tuto knihu přečte!

Hodnocení dle srdíček: ♥♥♥♥ (4/5)
♥ > nic moc, ♥♥ > ušlo to, ♥♥♥ > dobré, ♥♥♥♥ > bezvadné, ♥♥♥♥♥ > super, skvělé!
 
 

Reklama